TCDD 108 Adet İşçi Personel Alımı Yapıyor

TCDD 108 Adet İşçi Personel Alımı Yapıyor

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Lise ve Önlisans mezunu 108 daimi işçi alımı yapılacağı duyuruldu. TCDD Genel Müdürlüğünün Bölge Müdürlüklerine bağlı iş yerlerine belirsiz süreli (daimi) işçi statüsünde çalıştırılmak üzere 108 personel alımı gerçekleştirilecek.

TCDD Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına 41 Makinist, 13 Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü, 34 Tren Teşkil İşçiliği, 16 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı ve 4 Elektrikçi olmak üzere toplam 108 daimi işçi personel alınacak.

TCDD Genel Müdürlüğünün Bölge Müdürlüklerine 108 işçi alımı başvuruları 20 Eylül 2016 tarihinde başlayıp 29 Eylül 2016 tarihinde sona erecek.

Adaylar ilanların İŞKUR tarafından yayınlanmasıyla birlikte başvurularını İŞKUR il müdürlüklerine ya da İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekler.TCDD Genel Müdürlüğü 108 daimi işçi alımına kadro pozisyonlarına göre meslek liselerinin ve meslek yüksek okullarının istenilen bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek.

Alınacak 108 daimi işçi kadrosunun illere göre dağılımını ve pozisyonlara göre istenen mezuniyet bölümlerini incelemek, ilan metnine ulaşmak için aşağıdaki dökümanlardan faydalanabilirsiniz..

TCDD 108 Daimi İşçi Personel Alım Yerleri

Başvuru Yapacak Adaylarin Dikkatine

Demiryolu Hattı Bakim Onarımcısı Görev Tanımı

Elektrikçi Genel Görev Tanımı

İş Yerleri Ve Öğrenim Durumları

Makinist Tren İşçisi Görev Tanımı

Mek Vas Tes Cih Vinc Opt Görev Tanımı

Tren Teşkil İşçisi Görev Tanımı

4 YORUM

 1. Avatar
  erol bozkartal

  Bizler tcdde de geçiçi çalışan işçileriz bizlerin magduriyetini anlayan sayın başkanımız ergün atalay çok iyi biliyor ama hükümetten bugününe kadar bu konuyla ilgili bir yaslari düzenleme yok sayın ahmet davut oğlu dönemin başbakanı iken bir çalışmamanın başlatıldıgını kamu oyunla paylaşmıştı bununla ilgili bir çalışmanın başlatıldığını ama neyazık oda unutuldu bizlerin mağduriyetine sayın yetkililerimizden birçözüm artık birçözüm bulunmasını istiyoruz saygılarımla

 2. Avatar

  2016 kpssp93 puan türüyle başvuru yapabiliyomuyuz ? Yoksa sadece 2014 kpss mi ? Yardımcı olursanız cok sevinirim iyi günler herkese.

 3. Avatar

  yahu raylı sistemler bölümü okuyan biz makinist alımlarına başvuru yapan bizim dışımızda 25 tane bölümden makinist olan başkaları yazıklar olsun böyle düzene