Frankfurt’da Hemzemin Geçitte Tren İnsanları Ezdi 1 Ölü

Frankfurt’da Hemzemin Geçitte Tren İnsanları Ezdi 1 Ölü

Almanya’nın Frankfurt kentinin Nied semtinde dün akşam saat 20.00 sıralarında korkunç bir kaza meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre bariyerler açıkken hızla gelen bir tren insanları ezdi. Kazanın ardından açıklama yapan polis, bisiklet ve araç sürücüsü ağır yaralı olduğunu, yayanın ise hayatını kaybettiğini duyurdu.

Tren yolundaki kapalı bariyerler önünde bekleyen ve içinde 4 kişi bulunan bir otomobil ile bisiklet süren insanlar ve yayalar, trenlerin geçmesinin ardından bariyerlerin açılmasıyla karşılıklı geçmeye başladı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre bariyerler açıkken hızla gelen bir tren, bisikletli kişileri, otomobili ve yayaları biçti. Bisiklet sürücüsünün cansız bedenini rayların üzerinde görenler çok sayıda ölü vardı. Arabada 4 kişi vardı. Arabayı kesip insanları çıkarmaya çalışıyorlardı” şeklinde konuştu.

Federal Polis Teşkilatı’nın verdiği bilgiye göre tren yolcularından yaralanan olmazken kaza sonrası şoka giren  makinist hastaneye kaldırıldı. Kaza hakkında soruşturma başlatıldığı, otomatik bariyerin trenin geçiş sırasında neden açık olduğunun henüz bilinmediği kaydedildi.