Bakü Tiflis Kars Temas Toplantısı Ankara’da Gerçekleşti

Bakü Tiflis Kars Temas Toplantısı Ankara’da Gerçekleşti

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun ve Rusya, Azerbaycan, Gürcistan demiryolları yetkilileri Bakü – Tiflis – Kars demiryolu hattında yük taşımacılığının geliştirilmesi konusunda 28 Ocak’ta TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğünde bir araya geldi.

Gürcistan Demiryolları A.Ş. (GR) adına Yük Taşımacılığı Müdürü Guram Guramıshvili, Azerbaycan Demiryolları (ADY QSC) Başkan Yardımcısı İgbal Hüseynov, Rusya Demiryolları AŞ (RZD) adına Kurumsal Taşımacılık Hizmetleri Merkezi Birinci Başkan Yardımcısı Aleksandr Khatianov’un katılım sağladığı toplantıda; ulusal ve uluslararası öneme sahip BTK hattındaki taşımacılık faaliyetleri üzerine görüş alışverişinde bulundu.

BTK hattındaki taşımacılığın daha verimli yapılabilmesi için alınması gereken önlemler ve geliştirilmesi gereken konular üzerine yoğunlaşılan toplantıda; Kars Lojistik Merkezi’nin mevcut durumu hakkında TCDD Modernizasyon Dairesi tarafından sunum da yapıldı.

Artan taşımacılık faaliyetleri nedeniyle Kars’ta yapılacak aktarmaların koşul ve şartlarının da görüşüldüğü toplantı sonunda, taraflar arasında BTK hattına yönelik protokol imzalandı.