Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Yozgatta Yolcu Treni Raydan Çıktı

Yozgat’ın Yerköy İlçesi Yakınlarında Bir Yolcu Treni Raydan Çıktı

13 Eylül 2013 Cuma, 19:54

Kaza, Yerköy ilçesine 5 kilometre mesafede Köseli mevkisinde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. 3 vagonun dray ettiği kazada bazı yolcular hafif şekilde yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Ankara’dan Diyarbakır’a giden ve Kırıkkale’den 11.45’de hareket eden 11542 sefer sayılı Güney Doğu Experisi’nin 3 vagonu raydan çıkarak devrilirken, yolcular kaza nedeniyle büyük çaplı panik yaşadı.

Kazanın haber verilmesinin ardından olay yerine sevk edilen 112 Acil Servis ekipleri, hafif yaralanan, panikleyen ve şok geçiren yolculara müdahale etti.

Trenin raya sokulması ve devrilen vagonun kaldırılması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

yozgat yolcu treni kazası yozgat yolcu treni kazası yozgat yolcu treni kazası yozgat yolcu treni kazası yozgat yolcu treni kazası yozgat yolcu treni kazası yozgat yolcu treni kazası

Yorum

  1. mahmut demirkolllllu

    06 Ağustos 2016 at 13:28

    dray sebebi tam teşhis edilmeli.ki tekrarı için önlem alınsın.dray için yüzlerce teknin sebep vardır.Bu sebeple yolu vagonu ,işletmeyi,bilen uzmanlar konuyu yer,inde incelemeli..Bu konuya en çok uzman vagoncularla , vagon imel ve onarım yepen fabrika yetkilileri bilgi sahibidir.Bu yolda daha önce benzer olay varsa yolun geometrik ölçüleri hatalı olabi,lir..inceleme heyetinde müdür sviyesinde ilgisiz kişilerin olması gerekmez.Yol ve vagon teknisyenleri işin inceliklerini çok daha iyi bilir..draylarda ilgisiz ve üst seviyede ki kişiler görevlenirse teşhis yapılamaz,hatta ilgisiz kişiler bu yüzden yargılanır..vagonun ve yolun uzman(doktor)ları konu dışına atılırsa çoook draylar olur

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz