Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Yeni Siemens YHT Setleri İçin Almanya’da Özel Boya Üretildi

TCDD’nın gerçekleştirdiği oylama sonucunda rengi turkuaz olarak belirlenen YHT setlerinden ilki, özel olarak Almanya’da üretilen boyayla imal ediliyor…

13 Şubat 2014 Perşembe, 22:42

Siemens firması, Demiryolları için üreteceği 7 adet hızlı tren setinden ilkini Türkiye’ye getirmesinin hemen ardından, turkuaz renkte boya temini için çalışma başlattı. Boya temininde sıkıntı yaşayan şirket, hızlı trenler için Almanya’da özel olarak boya üretimi yaptırdı.

6 HIZLI TREN SETİ DAHA ÜRETİLECEK

Sakarya’da devam eden boya işlemi bu ay içerisinde tamamlanması öngörülüyor. Turkuaz renkteki YHT setleri, kısa sürede test çalışmaları da yapılarak İstanbul – Ankara ve Ankara – Konya hatlarında hizmete sunulacak. Siemens firması, YHT setlerine yönelik sözleşme kapsamında, erken teslim edeceği bu setin ardından TCDD için 6 hızlı tren seti daha üretecek.

Ankara – Konya YHT hattında şu anda kullanılan tren setleri saatte en fazla 300 km/h hız yapabiliyor ve saatte 250 km işletme hızıyla kullanılıyorken, yeni siemens setler saatte 350 kilometre maksimum hıza sahip olacak ve 300 kilometre işletme hızıyla çalıştırılacak.

OYLAMADA EN YÜKSEK OYU TURKUAZ ALMIŞTI

Tren setlerinin renginin belirlenmesi amacıyla yapılan oylamada 8 renk seçeneği arasından en yüksek oyu turkuaz renk modelinin aldığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından Anadolu Ajansı aracılığıyla duyurulmuştu. Bakan Yıldırım, oylamada “Kırmızı – Beyaz Renk Modeli”nin çıkmasını öngördüğünü de ifade etmişti.

Kaynak : Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz