Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Türkiye’ye 400km Hız Yapan Siemens Velarolar Geliyor

Türkiye’ye 400 km Hız Yapabilen 7 Adet Siemens Velaro Modeli Alınıyor…

27 Haziran 2013 Perşembe, 13:21

Alman firması olan Siemens, T.C. Devlet Demiryollarına 7 adet hızlı tren satıyor. 285 milyon Euro’ya mal olacak trenlerin 7 sene boyunca teknik bakım işlerini de yine Siemens üstlenecek. Hızlı trenlerin Ankara-İstanbul ile Ankara-Konya hattında kullanılacağı öğrenildi.

Siemens Raylı Sistem Bölümü Şefi Jochen Eickholt “Siemens için bu satış raylı sistemle geleceğe büyük yatırımlar yapan Türkiye’ye giriş anlamı taşıyor.” dedi..

TCDD ray sistemine büyük yatırımlar gerçekleştirirken, 2020 yılı için 10.000 kilometrelik hızlı tren rayları döşemeyi hedefliyor. Bu hedef çerçevesinde Türkiye’nin toplam 180 tane hızlı tren siparişi vereceği tahmin ediliyor.

Siemens Velaro modelleri saatte 403 km hızla dünyada en hızlı çekişe sahip araç olarak bilinmekte. Siemens’in ürettiği Velaro tipi hızlı tren modelleri Çin, İspanya ve Rusya’da kullanılıyor. İspanya’da Barcelona-Madrid arasındaki 625 km’lik mesafeyi 2,5 saatte kat eden trenlerin Almanya’da kullanılabilmesi için ray sistemlerindeki sorunların çözülmesi bekleniyor. Bu sorunlardan dolayı 16 adet tren hizmete alınamıyor…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz