Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Türkiye ile Kosova Arasında Taşımacılık İşbirliği

Kosova Demiryolları Trainkos A.Ş. Başkanı, Kosova ile Türkiye arasındaki yolcu ve yük taşımacılığının geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

13 Mayıs 2013 Pazartesi, 13:17

Kosova Demiryolları Trainkos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ibraj, Kosova ile Türkiye arasındaki yolcu ve yük taşımacılığının geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Türkiye ile Kosova arasında demiryolu alanında işbirliğini güçlendirmek için Türkiye’yi ziyaret eden Kosova Demiryolları-Trainkos AŞ yöneticileri, Sakarya’ya gelerek Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) yöneticilerinden fabrikanın faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

2 ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Ibraj, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ile 2 Nisan’da “Niyet Mektubu” imzaladıklarını söyledi.”Türkiye’nin demiryolu tecrübesinden faydalanmak istiyoruz” diyen Hasan Ibraj, “Türkiye’nin demiryolu sektöründe gösterdiği gelişmeleri takip ediyoruz. 2 ülke arasındaki yolcu ve yük taşımacılığı geliştirilmeli” ifadesini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz