Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Rıdvan Şükür “Eski Trenleri Özledik”

Doğa Sporcusu ve Dağcı Rıdvan Şükür, “Uzun Seneler Seyahat Ettiğimiz, Hızlı Tren Projesi İçin Ara Verilen Tren Yolculuklarını Özledik”

05 Ağustos 2013 Pazartesi, 22:41

Öğrencilik yıllarında; sanat okulu için Gebze’den İzmit’e senelerce trenle gelip gittiğini belirten Şükür, İzmit garında soğuk kış günlerinde bekleme salonunda, yanan sobanın başında tehir eden trenin gelişini merakla ve öğrenci sabırsızlığı ile beklediğini belirtti. O yıllarda içinden tren geçen şehirlerden olan İzmit’e öğrencilerin gözdesi mektepli olarak anılan trenle gittiği günleri unutamadığını ifade etti. Her insanın Hayatında güzel izler bırakan türkülere konu olan hasretle beklenen, kara tren’e ise en son Burdurda öğrenci olduğu yıllarda bindiğini söyleyen Şükür, yeni tren seferlerini özlemle beklediğini söyledi.

Değişik sefer sayıları ve isimlerle anılan şehirleri ve insanları birbirine kavuşturan trenlerin pencerelerinden yolculuk sırasında etrafa bakmanın insana bambaşka duygular yaşattığını söyleyen Şükür, tren yolculuklarının her zaman harika olduğunu belirtti. İtalya, Almanya ve japonya’da tren seyahatleri yapan Şükür, ülkemizde yapılan tren yolculuklarının kendine has özelliklerinin ve tadının olduğunu sözlerine ekledi.

Haber: Erhan Demir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz