Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Oğlunun Gözleri Önünde Trenin Altında Kaldı

Samsun’da trenin altında kalan 72 yaşındaki Mehmet Aktaş hayatını kaybetti. Babası gözleri önünde can veren Hasan Aktaş, gözyaşlarına boğuldu…

03 Nisan 2014 Perşembe, 17:13

Olay bugün merkez Canik İlçesi Yeni Mahalle’de meydana geldi. Çarşamba İlçesi Cumhuriyet Köyünde oturan Mehmet Aktaş ile oğlu Hasan Aktaş, hastanede yatan yakınlarını ziyaret etmek için minibüsle Samsun’a geldi.

Tuvalet ihtiyacını gidermek için tren yoluna giden Mehmet Aktaş, demiryolundan geçerken Gelemen mevkinden Samsun yönüne yük taşıyan ve makinistliğini Y.Y. ve S.Ü.’nün yaptığı 44007 sefer sayılı yük treninin altında kaldı. Trenin altında metrelerce sürüklenen Aktaş, parçalanarak olay yerinde yaşamını yitirdi.

Babası gözleri önünde ölen Hüseyin Aktaş, “Söyleyin kınalı kuzumun eli, ayağı ve başı yerinde mi?” diyerek feryat edip gözyaşı döktü. Hasan Aktaş, babasının kaza geçirerek öldüğünü telefonla yakınlarına haber verirken de ağlamaktan konuşamadı. Aktaş’ı polisler ve olay yerine toplanan insanlar teselli etmeye çalıştı.

tren kaza görüntüleri

Polisin yaptığı incelemenin ardından Mehmet Aktaş’ın cesedi trenin altından çıkartılıp cenaze aracına koyularak otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazanın ardından polis makinistler Y.Y. ve S.Ü.’yü gözaltına aldı.

Kaynak : DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz