Jardz.com Ucuz Alışveriş

New Yorkta LIRR Treni Tünel Girişinde Raydan Çıktı


3095 kez izlendi, 19 Haziran 2013 Çarşamba

LIRR Treninin Bir East River Tünelinde Raydan Çıkması, Penn İstasyonu’ndaki Yolcular İçin İş Çıkış Saatlerinde Sinir Bozucu Gecikmelere ve İptallere Neden Oldu…

Pazartesi akşamı, bir Long Island Demiryolu (Long Island Rail Road – LIRR) treninin, East River tünelinde raydan çıkması, Penn İstasyonu’ndaki yolcular için iş çıkış saatlerinde sinir bozucu gecikmelere ve iptallere neden oldu.

AP/NBC News’in haberine göre Büyükşehir Ulaştırma Teşkilatı (MTA), Hempstead istikametindeki bir LIRR treninin, akşam saat 18:00 sularında Penn İstasyonu’ndan kalkmasından kısa bir süre sonra raydan çıktığını söyledi. 10 vagon bulunan trenin ilk vagonu tamamen raydan çıkarken, 2. vagon ise kısmen raydan çıktı.

Queensli yolcu Tameka Chandler, olay sırasında trenin 8. vagonunda olduğunu söyledi. Chandler, trenin tünele girmesiyle sarsılmaya başladığını belirtti.

Yolcuların sakinliklerini koruduklarını belirten Chandler, “İnsanlar etrafa bakıyorlardı ama karmaşa yoktu” dedi.

Trenin raydan çıkmasına neyin sebep olduğu bilinmiyor.

New York İtfaiye Teşkilatı’na (FDNY) göre, trende bulunan 700 yolcunun içinde yaralanan olmadı ve itfaiye görevlileri, yolcuları kaza yapan trenden çıkarmaya çalıştılar. Bir LIRR sözcüsü, trenin son birkaç vagonunda olan yolcuların yürüyerek perona gitmelerine izin verildiğini belirtti. Trenin ilk birkaç vagonundaki diğer yolcuların kurtarılması için ise bir diğer tren, raydan çıkan trene yanaştı.

Yetkililer, raydan çıkan treni nasıl güvenli bir şekilde taşıyabileceklerini kararlaştırmaya çalışırken, demir yolu hattı hali hazırda kullanılamıyor. Raydan çıkan tren, 4 East River tünelinden birini engellemiş durumda. Olaydan dolayı Pazartesi akşamı, doğu yönlü tren hizmeti sınırlı olarak veriliyordu. Ayrıca batı yönlü tren hizmeti ise, trenlerin kalan 3 tüneli kullanarak doğuya hareket etmelerine olanak sağlanması için askıya alındı.

Ayrıca Amtrak da, Pazartesi günü Penn İstasyonu’ndan kalkan bazı trenlerinin de gecikmeler yaşadığını söyledi.

Yetkililer, gecikme ve iptallerin Salı sabah saatlerine kadar devam etmesinin beklendiğini belirttiler. Yolculara, en son hizmet durumlarını öğrenebilmeleri için “http://mta.info/lirr” sitesini kontrol etmeleri öneriliyor.

Gecikmelerle birlikte Penn İstasyonu’ndaki kalabalığın artması sonucu, polis bir noktada girişleri kapayarak istasyona daha fazla insan girmesini engelledi. Bu durum, Valley Streamli Diane Worley gibi yolcuları Queens, Jamaica’daki LIRR istasyonuna yönelmek zorunda bıraktı.

Worley, “E trenine bindim, bir felaketti. Eve gitmeye çalışırken 2 saat falan geçti. Aylık ödediğimiz paranın karşılığında, çok daha iyisini yapabilirler” dedi. Diğer yolcular da Worley’in tepkisine katıldılar. Francine DeLoca ise, “LIRR’deki gecikmelerden bıktım artık” dedi.

Kaynak : News12

Etiketler: LIRR Tren Kazası 2013 New Yorkta LIRR Treni Kazası New Yorkta LIRR Treni Tünel Girişinde Raydan Çıktı NewYorkta Tren Kazası 2013

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz