• Mısır Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Ragab Mousa Mohamed Mousa, Mısır ile Türkiye arasında raylı taşıt sektöründe işbirliğini geliştirmeyi arzuladıklarını söyledi.

  Türkiye Vagon Sanayi A.Ş’ni (TÜVASAŞ) ziyaret eden Mousa, TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnal ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürü Bekir Gezer’in de bulunduğu bu görüşmede konuşan Mousa, yakın zamanda Mısır ile Türkiye arasında raylı taşıt sektöründe işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

  İnal ise ortak tarihe sahip oldukları Mısır ile demir yolu sektöründe ticari bağları güçlendirmenin kendilerini mutlu edeceğini dile getirdi.

  Karşılıklı işbirliği imkanlarının gözden geçirildiği ön görüşmelerde 2 ülke arasında raylı taşıt alanında yapılabilecek ortak çalışmalar değerlendirildi.

  TÜVASAŞ Genel Müdürü İnal, Mısırlı heyete fabrikanın işleyişi hakkında da ayrıntılı bilgiler sundu.

  Kaynak: Haber35

  Mısır Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Mousa Tüvasaşda Mısır Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Mousa Tüvasaşı Gezdi Mısır Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Mousa'dan Tüvasaş Ziyareti mousadan tüvasaş ziyareti

  Yorum yazın...

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz