Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Memur Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek mi?

Memur Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek mi?

04 Ekim 2013 Cuma, 16:12

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, önceki gün emeklilere verilecek banka promosyonuyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank Genel Müdürü ve Memur-Sen Başkanı ile bir araya geldi.

Gündoğdu, görüşmede emekliye promosyon verilmesi talepleriyle ilgili hazırladıkları çalışmaları anlattı.

Gündoğdu, “Memur-Sen’in mücadelesi sonrası kamu görevlilerinin maaş aldıkları bankalardan promosyon hakkından yararlanmaya başladı. Şimdi de emekliler için çalışıyoruz. Onlarında maaş aldıkları bankadan promosyon hakkı elde etmelerini istiyoruz. Bu konuda da olumlu bir sonuç elde ederek emeklilerimize promosyon müjdesi vermek istiyoruz” dedi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, bayramdan önce uzlaşmayı umduklarını söyleyerek, tarafların 1-2 gün içinde yeniden bir araya geleceğini belirtti.

2013 yılı Kurban Bayramına çok az bir süre kaldı. Herkesi tatlı bir heyecan sarmış durumda, mali gücü olanlar şimdiden kurbanlık alma telaşına düştüler, bu arda memur ve emekli maaşları ile kurban alacak peki ama maaşlar bayramdan önce yatacak mı? 15 Ekim 2013 Kurban Bayramının ilk günü dolayısı ile Emekliler ve Memurlar bayram öncesi maaş alıp alamayacaklarını merak ediyor…

Büyük olasılıkla Bayramdan önce 11 Ekim Cuma günü maaşların ödenmesi gündemde ama henüz bir karar çıkmadı, gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bu yıl Kurban Bayramı arifesi 14 Ekim 2013 pazartesi günü ve memurlar o gün idari izinli sayılacaklar bu da 9 günlük bir tatil anlamına geliyor. Kurban bayramındaki tatili fırsat bilenler ise tatile gitmek için gün sayıyor.

Kurban bayramında kurban alacaklar da önceden maaş almak istiyor. İşte bu nedenlerden dolayı Emekli ve Memurlar maaşlarını bayramdan almak istiyorlar…

2013 Kurban Bayramı İzin Tarihleri ise Şu Şekilde;

12 Ekim Cumartesi
13 Ekim 2013 Pazar
14 Ekim 2013 Pazartesi Arife Günü
15 Ekim 2013 Salı Bayramın 1.Günü
16 Ekim 2013 Çarşamba Bayramın 2.Günü
17 Ekim 2013 Perşembe Bayramın 3.Günü
18 Ekim 2013 Cuma Bayramın 4.Günü
19 Ekim 2013 Cumartesi
20 Ekim 2013 Pazar

Toplam izinli sayılacak süre: 9 gün

Normalde Memur maaşları 15 Ekim 2013, Emekli maaşları ise 21-22 Ekim 2013 tarihlerinde yatacak. Bakalım Kurban Bayramı öncesi maaşlar erken yatırılacak mı?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz