Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Karabük – Zonguldak Tren Seferleri Başlıyor

Şahin, “Karabük – Zonguldak Tren Seferleri Ay Sonuna Başlayacak”

09 Kasım 2015 Pazartesi, 15:17

AK Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 1 Kasım sonrası seçim gezilerine Yenice ilçesinde devam etti.

AK Parti Yenice İlçe başkanlığının Babanın Sayvan’ı isimli restoranda düzenlediği yemekte yaklaşık 2000 kişiye hitaben konuşan Şahin, kamuoyunun merakla beklediği tren seferlerinin ay sonuna kadar başlayacağını söyledi.

TCDD Genel Müdürü ile bizzat görüşerek Zonguldak – Karabük arasındaki tren seferlerinin başlatılması için talimat verdiğini söyleyen Şahin, “Trenler ay sonuna kadar ya başlayacak, ya başlayacak.” dedi. Şahin, Yenice – Zonguldak yolunun duble yol yapımı için de düğmeye bastıklarını, bu konununda programa alındığını söyledi.

DEFALARCA SÖZ VERDİLER

Özellikle bölge insanının iş ve ticaret hayatına darbe vuran tren seferleri için AK Partili milletvekilleri birkaç kez tarih vererek söz vermişlerdi. Ancak verilen tarihler her seferinde yalan çıkmıştı.

Mevcut 2 trenden birinin ineğe çarptığı için elektronik sistemlerinin hasar gördüğünü bu nedenle seferden kaldırıldığını söyleyen yetkililer, “Hasarlı treni onardık, 3. trende yolda. Proje yabancı sermaye ile yapıldığı için sinyalizasyon sistemi son kez gözden geçirilerek tarifeli seferlere başlayacağız” dediler.

Zonguldak halkı yıllardır devam eden hızlı tren çilesinin artık sona ermesini istiyor.

Yorum

  1. madenci

    20 Kasım 2015 at 14:59

    hayeldi gerçek oldu zonguldak halkına hayırlı olsun

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz