Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

İzmit’e Hızlı Tren İçin Ses Bariyerleri Yapılıyor


3072 kez izlendi, 25 Mayıs 2013 Cumartesi

YHT Hattının İzmit Kent İçinden Geçiş Noktasına Ses Bariyerleri Yerleştiriliyor…

Ankara-İstanbul arasında işleyecek olan ve bu sene 29 Ekim’de Cumhuriyet’in ilanının 90. yıl dönümüne yetiştirilmeye çalışılan YHT Projesi’nin İzmit şehir içerisinden geçişinde, yerleşim yerlerindeki konutların sesten etkilenmemesi amacıyla sesi engelleyici bariyerler monte ediliyor.

Ankara-İstanbul arasında tren yolculuğunu 3 saate düşürecek olan YHT hattı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirilmesi planlanan Hızlı Tren hattının bu tarihte bitirilebilmesi için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da sık sık bölgeyi ziyaret ederek inceleme yapıp bilgi aldığı hızlı tren hattının özellikle Cumhuriyet Mahallesi İzmit Plaj yolu geçişinde çok sayıda konut bulunuyor. Daha önce konut sakinlerinin, hızlı tren geçişinde nasıl bir ses ortaya çıkacağını sormaları, ayrıca buradaki konutların çoğunluğunun 1999 Marmara depremi’nden önce yapılması nedeniyle etkilenip etkilenmeyeceğinin cevaplandırılmasını isterken, TCDD’nın gürültünün önlenmesi amacıyla bu bölgede ses bariyerleri konulacağını bildirdi. Çalışanlar, ses bariyerlerinin yerleştirilmesine başlandığını, ayrıca İzmit Gar binası yanına da yanında da YHT Teknik binası inşa edilmekte olduğunu belirtti.

Etiketler: İzmit YHT Ses Bariyerleri İzmit'e Hızlı Tren İçin Ses Bariyerleri Yapılıyor İzmite Ses Bariyerleri YHT Ses Bariyerleri Yüksek Hızlı Tren Ses Bariyerleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz