Jardz.com Ucuz Alışveriş

İzmir’de Metro Kazası

İzmir’de sefer yapmakta olan metro devrildi. Yaşanan olayda çok sayıda yaralının olduğu öğrenildi…

08 Ocak 2016 Cuma, 11:08


İzmir’de Evka 3 – Fahrettin Altay seferini yapmakta olan metronun vagonlarından birisi devrildi. Kaza yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi. Kaza sonucunda çok sayıda yaralı yolcunun olduğu öğrenildi.

İzmir metro kazası 2016

YARALILAR AYAKTA TEDAVİ EDİLDİ

İzmir Metrosunun Genel Müdürü Sönmez Alev, Bölge istasyonu yanında bulunan konteyner parkında taşıyıcı bir vincin, konteyneri metro treninin geçtiği sırada saat 07.50’de hattın içine düşürdüğünü söyledi.

İzmirde metro devrildi

Konteynerin çarpmasıyla Evka-3 yönüne giden metro treninin ilk vagonunun devrildiğini belirten Alev, “Yolcularımızdan hafif şekilde yaralananlar var. Sağlık ekiplerimiz tarafından ayakta tedavileri gerçekleştirildi. Yolcular güvenli bir şekilde tahliye edildi. Fahrettin Altay yönünden gelen diğer metro setleri Sanayi İstasyonu’na kadar çalıştı. Buradan yolcularımızı Evka-3 ve Bornova yönüne ESHOT otobüsleriyle sevk ettik. Yan yatan vagonu Emniyetin olayla ilgili çalışmasını bitirdikten sonra kaldıracağız. Ulaşımda aksaklık yaşanmaması için tek hat üzerinden karşılıklı olarak saat 08.30’den itibaren seferlere başladık” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz