Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

İzmir Metrosunun Keşif Artışına Köşk’ten Onay

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, metro inşaatının keşif artışına onay verdi…

26 Mayıs 2013 Pazar, 11:45

Cumhurbaşkanı Gül, İzmirspor ve Hatay istasyonlarının çift yönlü çalışmasını sağlayacak keşif artışına onay verdi. CHP İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Musa Çam, keşif artışının 23 Nisan 2013 tarihinden itibaren onay çıktığını bildirdi.

Milletvekili Çam, yaptığı yazılı açıklamada başta İstanbul, Ankara ve diğer AK Partili belediyeler olmak üzere keşif artış talepleri Bakanlar Kurulu’nda 2-3 günde onaylanmasına rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sekiz aydır süren bekleyişin ardından imzalandığı eleştirisinde bulundu. Musa Çam, “6 haftadır her pazartesi günü Başbakanlık’ı arayarak Bakanlar Kurulu’nda imzaların tamamlanıp tamamlanmadığını sorduğum zaman aldığım yanıt, bazı bakanların imzalarının eksik olduğudur. Her hafta toplanan Bakanlar Kurulu’nda imzaların sürekli eksik olmasıdır. Buradan da anlaşılmaktadır ki bilinçli bir şekilde kararnameler imzalanmamaktadır. Israrlı çalışmalarımız sonucunda 8 ay sonra dün, Sayın Abdullah Gül tarafından kararname imzalanmıştır.” açıklamasında bulundu.

Bu arada 23 Nisan kutlamaları için İzmir’e gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da keşif artışının Cumhurbaşkanı Gül’ün önünde imza beklediğini söylemişti. Farklı müteahhitler tarafından inşa edilen Üç yol ile Üç kuyular hattında, ihale bedelinin yüzde 96’sı kullanılınca keşif artışı zorunluluğu ortaya çıkmıştı. Keşif artışının çıkmaması sebebiyle yüklenici firma inşaatı durdurmuştu…

Yasin Kocagöz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz