Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

İstanbul 2013, Sivas ve Bursa 2016, İzmir 2017’de Sefere Açılıyor

İstanbul 2013, Sivas ve Bursa 2016, İzmir 2017’de Sefere Açılıyor…

26 Mayıs 2013 Pazar, 20:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendilerine, 15.000 kilometre bölünmüş yol yapma, hava yolunu halkın yolu yapma, demiryollarını ayağa kaldırma ve Türk insanının 40 yıllık özlemi olan hızlı treni ülkeye getirme talimatları verdiğini ifade eden Yıldırım, 9,5 yılda bölünmüş yolu 15 bin 500 kilometreye, hava yolu taşımacılığı 58,5 milyon kişiye ulaştığını söyledi.

Selçuklu, Osmanlı, Türkiye başkentlerini İstanbul’a bağlıyoruz. Yapılan çalışmaları anlatan Yıldırım, ”Ankara-İstanbul gün sayıyor. 2013 sonunda açıyoruz. Ankara – Sivas’ı ve Ankara – Bursa’yı 2016′da açıyoruz, Ankara-İzmir’i 2017′de açıyoruz. Bursa’yı 2016 da açıyoruz.

Yani Selçuklu’nun Osmanlı’nın Türkiye Cumhuriyetinin başkentlerini dünyanın incisi İstanbul’a bütün bu şehirlerimizi bağlıyoruz. Marmaray ile de Pekin’den Londra’ya kesintisiz tarihi İpek Yolunu ihya ediyoruz” diye konuştu.

Yıldırım, Türkiye’nin 154 yıllık rüyası, dünyanın en büyük projelerinden biri olan Marmaray’ın 29 Ekim 2013′te açılacağını ifade etti.

Türk insanının Avrupa ile bütünleşmek istediğini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu;
”Avrupa’ya yük değil, Avrupa’nın yükünü paylaşmak için gidiyor. Hiçbir zaman kimseye yük olan, kimsenin sırtından geçinen millet olmadık. Daima herkese desteğimiz oldu, katkımız oldu. Avrupa Birliğine üye olmak, Avrupa ile bütünleşmek için önce demiryolları birleştirilecek. Demiryolları, demir ağları sadece yurdu dört bir baştan donatmayacağız, bunu Avrupa ile de birleştireceğiz. Bu proje de onlardan bir tanesidir.  Adım adım yollarıyla, demiryollarıyla, havayollarıyla denizyollarıyla Avrupa ile birleşmiş bir Türkiye, artık AB’ye fiilen katılmış Türkiye demektir. Onun için biz, AB’nin sadece birlik içine girip, orada birlikten bazı şeyler sağlamak olduğunu düşünmüyoruz. Türkiye, her zaman katkı sağlayan, gücünü ve enerjisini dostlarıyla arttıran bir anlayışla çalışmalarını hızlı sürdürüyor.”dedi…

Yasin Kocagöz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz