Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

İsrailin Kudüs’teki Tramvay Projesine Arap Birliğinden Kınama

İsrail’in Kudüs’teki Tramvay Projesine Arap Birliğinden Kınama

06 Haziran 2013 Perşembe, 21:00

Arap Birliği, İsrail’in Doğu Kudüs ile 1967’de toprakları işgal edilerek yerleşim yerleri kurulan Batı Kudüs’ü birbirine bağlayacak tramvay projesini kınadı.

Delegeler düzeyinde yapılan Arap Birliği toplantısın da, “İsrail’in Kudüs’ü yahudileştirmek ve işgali devam ettirmek için bu toprakları Batı Şeria’dan ayırmak istediği” vurgulandı.

Toplantıda ayrıca Fransa hükümetinden, İsrail’in tramvay projesi çerçevesinde Filistin’in işgal edilmiş topraklarında çalışacak yabancı şirketlere uluslararası kanunun gerektirdiği şekilde baskı yapması, uluslararası kanun ve Cenevre anlaşmasını ihlal eden projeden vazgeçmeleri için şirketleri ikna etmesi istendi.

Arap Birliği, 2 Fransız şirkete açtığı davada verilen karara itiraz etmeleri konusunda Filistin’i desteklediklerini belirterek, Arap Ticaret, Sanayi ve Ziraat Odalar Birliği ile Arap Demiryolları Birliği’nden, uluslararası ilişkileri aracılığıyla Fransız şirketleriyle işbirliği konusunda kamuoyu oluşturmalarını talep etti.

Fransa mahkemesi, Nisan ayında Fransız şirketlerinin Kudüs’te üstlendiği tramvay projesini kanunları ihlal etmediği yönünde karara varmıştı…

Kaynak:sondakika

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz