Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu ERUSİS Eskişehirde

Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu (ERUSİS) 14-15 Haziran 2013 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Gerçekleştiriliyor

31 Mayıs 2013 Cuma, 14:11
Demiryolları Cumhuriyetin ilk yıllarından 2. Dünya Savaşının başlangıcına kadar Türkiye’nin kalkınma girişimlerinde temel bir öneme sahip olmuştur.

1950’lerden sonra Cumhuriyetin ilk yıllarının aksine karayolları geliştirilmiş, demiryolları 2. plana atılmıştır. Karayolu taşımacılığına verilen aşırı önem, diğer taşıma türlerinin ihmal edilmesine yol açmış; yüksek maliyet, verimsiz yol kullanımı ile yatırım maliyetlerindeki artış, arazi kayıpları, gürültü ve çevre kirliliği oluşmuş; ekonomik olmayan irrasyonel yatırım kararlarıyla ülkemizde dengesiz ve çarpık bir ulaşım sistemi geliştirilmiştir.

Elektrik Mühendisleri Odası 43. Dönem Çalışma Programı çerçevesinde Elektrikli Ulaşım Sistemleri Sempozyumu (ERUSİS’13) EMO Eskişehir Şubesince Eskişehir’ de gerçekleştirilecektir. Etkinliğin amacı Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri konusunda Üniversitelerde, Kamu kurumlarında ve Endüstride bulunan araştırmacıları, uygulamacıları ve karar vericileri bir araya getirerek çalışmalarını sunmak, önerilerini paylaşmak ve bilgi alışverişinde bulunmalarına yardımcı olmaktır.

Ülkemiz ulaşım politikaları içerisinde uzun yıllardır ülke olarak değerlendiremediğimiz ve dünyadaki uygulamalara paralel olarak gelişimini sağlayamadığımız Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri konusunda yapılan plan, proje ve teknolojik üretimleri ulusal ve uluslararası düzeyde değerlendirmek ve bu alanda öneriler geliştirmek sempozyumun temel yaklaşımı olacaktır.

Gerçekleştirilen Sempozyumun bu alanda tüm katılımcılara yararlı olacağı gibi ülkemiz ulaşım politikalarında da yol gösterici olacağına inanıyor katılımınızı ve desteğinizi bekliyoruz.

Ayrıntılı bilgi için erusis.org sitesini ziyaret edebilirsiniz…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz