Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Daire ve Grup Başkanlarına Ek Gösterge Müjdesi

Daire ve Grup Başkanlarına 3600 ek gösterge verilmesini düzenleyen kanun maddesi Meclis Genel Kurulunun da kabul edildi…

11 Haziran 2013 Salı, 18:22

487 numaralı Kanun ile 657’nin ek gösterge cetvelinde yeni düzenleme yapıldı ve daire başkanları ile grup başkanlarının ek göstergesi 3000’den 3600’e çıkartıldı.

İŞTE İLGİLİ KANUN MADDESİ

MADDE 13 – 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (II) sayılı Cetvelin; “4. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümünde yer alan “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibareleri ile “5. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümünde yer alan “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı,” ve “Grup Başkanı ve” ibareleri metinden çıkarılmış, aynı Cetvelin “1. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümüne “Serbest Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibaresi, “2. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümüne “Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği GrupBaşkanı,” ibaresi eklenmiştir.

Kanunun yürürlük maddesi gereğince, bu hüküm 11 Haziran 2013 tarihinden sonra geçerli olmak üzere yürürlüğe girmiştir.

Bu madde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanıp Resmi Gazetede yayımlandığı gün yürürlüğe girecektir. Daire Başkanları ve Grup Başkanlarının 3000 olan ek göstergesi 3600 olacaktır. Bu düzenleme ile maaşlar yükselmeyecek, aksine emekli keseneği artacağı için maaşlar düşecektir. Fakat emekli maaşları ve ikramiyeleri yükselecektir.

Kaynak : memurlar.net

2 Yorum

 1. Kenan EVSEN

  16 Temmuz 2013 at 00:16

  Ek gösterge alamayanlara ek gösterge verilecek,alanların ise ek göstergeleri yükselecek diye yazılı medya günlerce yazdı şimdi okuduğum haber beni hayli üzdü verilmeyenlere verilmediği gibi 3000 olanlar 3600 0luyor 2200 olanlar aynen kalıyor memur emeklilerine verilen maaş araları daha çok açılıyor o ünvanların ayrıcalığı ne onlar et yiyiyor de biz otmu yiyiyoruz bizim çoluğumuz çocuğumuz yok mu hayret bir şey ya

  • iskender keser

   20 Temmuz 2013 at 11:43

   normal memurlarada verilse iyi olur aradaki fark açılıyor

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz