Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Başbakan Erdoğan’dan 96.500 Sözleşmeli Personele Kadro Müjdesi

Erdoğan’dan 96.500 Sözleşmeli Personele Kadro Geliyor…

25 Haziran 2013 Salı, 19:59

Değişik kurumlarda çalışan binlerce sözleşmeli personel için beklenen haber bu gün geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu hafta AK Parti grup toplantısına müjdelerle başladı.

İlk müjde öğrencilere geldi. Erdoğan, Fatih projesi kapsamında 10 milyon 600 öğrenciye daha tablet bilgisayar dağıtılacağı açıkladı.

2. müjde engelli öğretmenler adaylarını ilgilendiriyor. 46 branşta 600 engelli öğretmen alımı için başvurular 1 Temmuz’dan itibaren başlıyor.

Son ve en fazla kişiyi ilgilendiren müjde ise aylardır kadro bekleyen sözleşmeli personel için geldi.

96.500 SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA GEÇİYOR

4B’liler, belediyelerdeki 4-C’liler ile sağlık sektöründe çalışan sözleşmeliler devlet kadrosuna geçebilecek. Bu karar toplamda 96.500 personeli ilgilendirmekte.

Personele ve ailelerine hayırlı olsun temennisinde bulunan Erdoğan;

“Yapacağımız düzenleme ile kamuda çalışan bir kısım sözleşmeli personelin devlet memuru olmasına olanak sağlıyoruz.657 sayılı kanunun 4B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı kanunun 49. maddesine göre, 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sağlık personeli devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsama uyan şu anda 96.500 personel bulunuyor. Bu işi de tatile girmeden, bu yasama döneminde bitireceğiz. Sözleşmeli personelimize ve onların ailelerine hayırlı olmasını diliyorum..” dedi…

Haber : Yasin Kocagöz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz