Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Başakşehir Kirazlı Metrosu Hizmete Açıldı

21.7 km’lik Başakşehir Kirazlı Metro Hattı Hizmete Açıldı. Üstelik 1 Kasım 2013 tarihine kadar % 50 indirimli

15 Haziran 2013 Cumartesi, 17:52

İstanbul Avrupa Yakası’nda hayata geçirilen en önemli ulaşım sistemlerinden birisi olan Otogar-Bağcılar-Başakşehir Hattı’nın Kirazlı-Başakşehir hattı hizmete açıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Avrupa Yakası’nı en fazla rahatlatacak olan metro hattının Başakşehir-Kirazlı hattı olacağını belirtti.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından hizmete açılan metro hattı, 9 duraktan oluşmakta ve her istasyonun farklı renklerle boyandığı duraklarda yürüyen merdivenler, engelli asansörler, ve rengarenk tablolar bulunuyor.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Başakşehir, İstanbul’un en problemli ilçesi konumundaydı. Bunun da sebebi ilçe nüfusumuzun hem sanayi bakımından hem de vatandaş bakımından kalabalık bir ilçe olmasıydı. Toplu taşıma araçları buralarda yeteri kadar olmayınca insanlar şahsi araçlarıyla seyahat ediyordu. Bu metro hattı sayesinde hem Başakşehir’li vatandaşlarımız hem de diğer ilçelerimizde ki vatandaşlarımız gidecekleri yere daha hızlı, güvenilir ve rahat bir şekilde ulaşacaklar” dedi.

Metro bakımından İstanbul’un en güzel metrolarından birisine sahip olduklarını belirten Başkan Uysal, “Şu anda en son yapılan metro en modern yapılan metrodur. Proje maliyeti 1 milyon 100 bin dolar oldu. Başakşehir’den metroya binen biri çok rahatlıkla Taksim’e veya Tuzlaya kadar rahatlıkla seyahat edebilecek” diye konuştu.

Başakşehir Kirazlı Metrosunu ilk 3 saatte tam tamına 27 bin 600 kişi kullandı. Diğer yandan, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu’nun 1 Kasım 2013 tarihine kadar % 50 indirimle yolcu taşımasını oy birliğiyle kabul etti. Kararla Kadıköy-Kartal Metro hattındaki indirim süresi de aynı tarihe kadar uzatıldı.

21.7km’lik saatte 111 bin yolcu taşınabilen yeni metro hattıyla İstanbul’lular Esenler Otogar’dan Başakşehir’e 30dk’da, Başakşehir – Atatürk Havalimanı’na ise sadece 50dk’da ulaşabilecek.

Başakşehir-Kirazlı Metro Hattı’nın durakları ise şöyle:
“Metrokent, Başak Konutları, Siteler, Turgut Özal, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Mahallesi, İstoç, Mahmutbey, Yeni Mahalle, Kirazlı.”

Kaynak:Habertürk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz