Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Ankara Gar’da Bomba Alarmı

Ankara Gar’ında bulunan bekleme salonun da, bankın altına bırakılan çanta, polis ekiplerini harekete geçirdi…

11 Ağustos 2015 Salı, 11:52

Olay,akşam saat 21.00 sıralarında Ankara Gar’ında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Garın güvenlik görevlileri, uzun süre bir bankın altında duran çantayı fark etti. Bekleme salonunu boşaltan görevliler, polis ekiplerine haber verdi.

İhbar üzerine Ankara Gar’a çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler, uzaktan yaptıkları incelemenin ardından bomba imha uzmanlarını olay yerine çağırdı. Bomba imha uzmanı özel kıyafetlerini giydiği sırada, polis ekipleri de garda bulunan insanları hızlı bir şekilde tahliye etti.

Trenden inen yolcular da, polis ekipleri tarafından uyarılarak acil bir şekilde garı boşaltmaları istendi. Uzman ekipler, garın tamamen boşaldığından emin olduktan sonra şüpheli pakete fünye yerleştirdi.

Büyük bir gürültüyle patlatılan şüpheli paket, bekleme salonunun camlarının kırılmasına ve salonda bulunan bir televizyonun camının çatlamasına neden oldu. Patlatmanın ardından ekiplerin incelemesi sonucunda şüpheli paketten, yolcu tarafından unutulduğu öğrenilen düdüklü tencere çıktı.

Patlamanın etkisiyle etrafa dağılan cam kırıkları gar temizlik görevlileri tarafından temizlenirken, yolcuların giriş çıkışları da tekrar eski haline döndü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz