Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

Amasya’da Tren Kazası

Amasya’da, demiryolundan geçmek isteyen lise öğrencisi, trenin altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen köylüler demiryolunda oturma eylemi yaptı.

24 Mayıs 2013 Cuma, 21:40

Amasya’da, demiryolundan karşıya geçmek isteyen bir lise son sınıf öğrencisi, trenin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
Sivas-Samsun arasında çalışan Bekir E. ve Hüseyin Ş. yönetimindeki 41602 sefer sayılı yolcu treni, Amasya il merkezine bağlı Büyük Kızılca köyü mevkisinde demiryolundan geçmek isteyen on sekiz yaşındaki lise öğrencisi İsmail Teselek’e çarptı. Trenin altında kalan İsmail Teselek olay yerinde korkunç şekilde can verdi. Haberi duyan köylüler olay yerine gelerek içerisinde yaklaşık 110 yolcunun da bulunduğu trenin hareket etmesini engelledi.


Trenin yoluna devam etmesini yaklaşık 5 saat engelleyen öfkeli köylüler, rayların üzerine oturarak yetkili birinin olay yerine gelerek kazaların engellenmesi adına çalışma sözü istediler.

Aynı yerde devamlı ölümlü kazaların olduğunu belirten köylüler, yetkililerden bu konuda acilen çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Daha sonra olay yerine gelen Amasya Vali Yardımcısı İsmail Akman’ın üst geçit yaptırma sözü vermesi üzerine jandarmanın bir türlü ikna edemediği protestocu grup, trenin önünden çekilerek hareket etmesine izin verdi.

İsmail Teselek’in trene binmek için istasyona geldiği esnada kazanın olduğunu belirten Büyük Kızılca köyü muhtarı Halil İbrahim Kara, geçen senelerde bu tür olayların yaşanmaması için üst geçit yapılması talebinde bulunduğunu ve hala bu talebin yerine getirilmediğini belirtti.

Görgü tanığı Seyfi Erşahin ise “İsmail Teselek evinden çıktı ve demiryoluna indi, karşıdan karşıya geçmeye çalıştı ancak yük vagonlarının yüzünden geçemedi. Demiryolunun kenarından istasyona yürüyerek gelmeye başladı. Tren karşıdan çıktı. Korna çalmaya başladı. Bende uyarmak için koştum ama yetişemedim.” dedi.

 

Medya73

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz