Jardz.com Ucuz Alışveriş

80 Adet Yüksek Hızlı Trene Bombardier Talip Oldu

80 Adet Yüksek Hızlı Trene Bombardier Firması Talip Oldu…

27 Eylül 2016 Salı, 11:29

Raylı sistem üreticilerinden Bombardier, Türkiye’nin alacağı 80 adet hızlı trene talip oldu. Türkiye Yönetim Direktörü Furio Rossi, “Eğer Hızlı tren ihalesini kazanırsak Ankara’ya 100 milyon dolarlık üretim tesisi kuracağız” dedi.

Sayılı hızlı tren ve uçak üreticilerinden olan Bombardier firması hızlı tren ihalesi için kolları sıvadı.

TCDD’nin alacağı 80 adet yüksek hızlı trene talip olan şirket ihalenin kazanılması halinde Türkiye’ye yatırım yapacaklarını belirtti. Bombardier Transportation’ın Türkiye Yönetim Direktörü Furio Rossi, Almanya Berlin’de düzenlenen InnoTrans 2016 Ulaşım Teknolojileri Uluslararası Fuarı’nda tanıtımını yaptığı Talent 3 modelini de Tükiye’ye getireceklerini açıkladı.

Sincan’a Yatırım

Türkiye’de 2023 yılına kadar raylı sistemler ve alt yapı için 45 milyar doların üzerinde bir yatırımın yapılacağını belirten Rossi, “Türkiye’de yüksek hızlı ve bölgesel trenler segmentinde son kalite standartlarında, en son teknoloji ürünleri sağlamak için kararlıyız. Yerli üretim yapan Bozankaya ile de iş ortaklığı yapıyor olmamız bunun en büyük göstergesi. Yaklaşan 80 Yüksek Hızlı Tren ihalesi için TCDD tarafından seçildiğimiz takdirde, Ankara’da yepyeni bir üretim tesisiyle birlikte Türkiye’ye yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Hali hazırda Ankara Sincan’da bulunan tesiste yatırımlarımıza başlamış bulunuyoruz” dedi.

Türkiye’ye Çözüm Sağlamaya Hazırız

Türkiye’de raylı sistem alanında oldukça büyük bir potansiyel olduğunu belirten Furio Rossi “Yüksek hızlı trenin yanı sıra bölgesel tren gamımızın yeni ürünü olan Bombardier Talent 3 treninin fuarda lansmanını gerçekleştirdik. Bu trenin Türkiye için en ideal çözümlerden biri olduğuna inanıyoruz. Teknoloji transferi ve ürün geliştirilmesi sayesinde Türkiye için en ideal çözümleri sağlamaya hazırız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz