Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş
Jardz.com Ucuz Alışveriş

2023 Hedeflerinde Alanya YHT Projesi Yok

2023 Hedefleri Arasında Alanya Hızlı Tren Projesinin Adı Bile Yok…

24 Temmuz 2013 Çarşamba, 21:37

Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, 2011 yılında yaptığı açıklamada “Alanya-Antalya Hızlı Tren Projesi’ni gerçekleştireceğiz” sözü vermişti. Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın web sitesinde yayınlanan Hızlı Tren Projesi’nde Alanya’nın adı bile yok.

-ALANYA’YI SİLMİŞLER-

MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar, “Ben onların getireceği hızlı trenden bile vazgeçtim. Temeli sular altında yüzen Hastane ve Kuş yuvası Tünel Projesi’ni bitirsinler. AK Partili yöneticiler, Alanya’yı beyinlerinden ve kafalarından silmişler. İstedikleri kadar sözler versinler, yapmadıktan sonra ne işe yarar” dedi.

-BOŞ VAATLERE TOKUZ-

CHP Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş ise “Çok söz verildi ama tutulmadı. Boş vaatlere karnımız tok. Biz AK Partililerin yapamadığı birçok projeyi biliyoruz. Bunları zamanı ve yeri gelince açıklayacağız. Bunların Hızlı Tren Projesi hayalden ibaret. Kimse projelerin uygulanması için çalışmıyor” şeklinde konuştu.

Turizm Bakanlığı’nın web sitesinde yayınladığı 2023 hedefleri arasında bulunan Hızlı Tren Projesi’nde Alanya’nın ismi bile yok. CHP ve MHP’li başkanlar, “AK Partili yöneticiler, Alanya’yı beyninden sildi” dediler.

CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, AK Parti döneminde Alanya’ya verilen sözlerin hiç birinin yerine getirilmediğini söyledi. Boş vaatlerle Alanyalının kandırıldığını söyleyen Türktaş, “Çok söz verildi ama tutamadılar. Boş vaatlere karnımız tok. Biz AK Partililerin yapamadığı birçok projeyi biliyoruz. Bunları zamanı ve yeri gelince açıklarım. Şu anda AK Partinin hedefiyle değil, kendi hedefimiz için çalışıyoruz. Bunların YHT Projesi bile hayalden ibaret. Tıp Fakültesi nasıl olduysa, Alanya Hastanesi’nin de durumu aynı oluyor. Kimse projelerin uygulanması için çalışmıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak : yenialanya.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz